Корзина
10 отзывов
НОВИНКА 7-РАССОВОГО ПОДСОЛНЕЧНИКА ПОД ГРАНСТАР!!!Посмотреть
Контакты
ООО «Торговый дом «СоюзАгроКонсалтинг»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380501328981Маргарита
+380980689645Владимир
+380968779807Маргарита
+380663690731Владимир
Владимир, Маргарита
УкраинаДнепропетровская областьСинельниковоул. Покровская, 3-З, каб. 10
Карта

Критично важливі мікроелементи. Частина 3. Кукурудза

Критично важливі мікроелементи. Частина 3. Кукурудза

«Інститут живлення рослин» продовжує серію матеріалів про критично важливі мікроелементи для росту та розвитку сільськогосподарських культур. Раніше ми окреслили та охарактеризували мікроелементи, що відіграють ключову роль у вирощуванні озимої пшениці (Частина 1) та соняшнику (частина 2). Сьогодні об’єктом розмови стане кукурудза.

На результативність та ефективність вирощування кукурудзи найбільше з мікроелементів впливають: Магній (Mg), Цинк (Zn), Марганець (Mn), Мідь (Cu) та Залізо (Fe). Вашій увазі уже традиційно представлена схема ознак дефіциту кожного з цих елементів живлення, а також причин та передумов, що спричиняють дефіцит. Ми ж перейдемо до виняткової важливості та функціонального навантаження кожного з них.

 

Магній є складовою частиною хлорофілу, приймає участь у синтезі білків та амінокислот. Недоотримання магнію кукурудзою у періоди найбільшої потреби (зав’язування та формування зерна) має негативний вплив на процеси квітіння та запилення. А, отже, обмежує зав’язування качанів і зменшує їх озерненість. Орієнтовна норма внесення магнієвих добрив коливається від 40 до 60 кг/га MgO.

Цинк вважається одним з найбільш вадливих мікроелементів для вирощування кукурудзи. Він підвищує стійкість культури до примх погоди (особливо приморозків), бере участь у синтезі хлорофілу та вітамінів В, Р, С. Цинкові добрива прийнято вносити у ґрунт з розрахунку 1-2 кг діючої речовини на гектар, або ж у формі листкового підживлення. Важливо: листкові підживлення матимуть ефект лише на ранніх стадіях, та до моменту виявлення дефіциту.

Мідь є активатором окисно-відновлювальних процесів, що у свою чергу, позитивно впливає на вміст білку та цукрі у зерні, утворення лігніну в стінках клітин. Мідь сприяє більш активному продукуванню зерна.

Марганець є одним з ключових елементів фотосинтезу та активації ферментативних процесів. Цей елемент відіграє важливу роль у відновленні нітратів та синтезі білків.

Залізо приймає участь у синтезі білків, утворенні хлорофілу, процесах фотосинтезу.

facebook twitter

Институт питания растений

Предыдущие статьи