Корзина
12 отзывов
В НАЛИЧИИ СЕМЕНА РАННЕСПЕЛОГО СОРТОВОГО ПОДСОЛНЕЧНИКА МИРПосмотреть
Контакты
ООО «Торговый дом «СоюзАгроКонсалтинг»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380501328981Маргарита
+380980689645Владимир
+380968779807Маргарита
+380663690731Владимир
Владимир, Маргарита
УкраинаДнепропетровская областьСинельниковоул. Покровская, 3-З, каб. 10
Карта

Критично важливі мікроелементи. Частина 2. Соняшник

Критично важливі мікроелементи. Частина 2. Соняшник

«Інститут живлення рослин» продовжує серію матеріалів про критично важливі мікроелементи для росту та розвитку сільськогосподарських культур. У першій частині ми окреслили пріоритети для озимої пшениці. Тепер настала черга соняшнику.

Найбільш важливими мікроелементами для вирощування соняшнику вважаються: Магній (Mg), Сірка (S), Марганець (Mn) та Бор (B). Ознаки та причини дефіциту цих елементів окреслені у таблиці, так давайте поговоримо про їх функціональне призначення.

Магній є досить важливим елементом у системі живлення соняшнику, адже він входить до складу хлорофілу, активно задіяний в обміні азоту та фосфору, приймає участь у синтезі білків. Аби повністю задовольнити потребу соняшнику у магнії його вносять у ґрунт в дозі 50-80 кг/га MgOабо ж проводять позакореневе підживлення.

Правильне живлення сіркою забезпечує набагато ефективніше поглинання азотних сполук культурою. Також сірка сприяє активізації ростових процесів, бере участь у синтезі амінокислот (зокрема цистіну та матіоніну). Багато в чому від повноти реалізації потреб рослини у сірці залежить врожайність соняшнику та вміст олій.

Марганець активізує ферментативні процес, відіграє важливу роль в азотному обміні, синтезі білків та фотосинтезі. Марганець має відчутний вплив на загальну врожайність культури. Зайвий раз про важливість цього елементу говорить той факт, що у вегетативній частині соняшнику саме марганець є найбільш накопичуваним мікроелементом. Найбільш гостро соняшник потребує марганцю у фазу 2-3 пар листків та фазу бутонізації. Оскільки марганцеві добрива при внесенні у ґрунт мають сумнівну ефективність, цей елемент краще постачати рослини у якості позакореневого підживлення.

Дуже важко переоцінити важливість бору для вирощування соняшнику. Бор забезпечує ріст та розвиток вегетативних органів та кореневої системи. Відіграє ключову роль у проростанні пилку та заплідненні квіток. Цей елемент відповідає і за транспорт вуглеводів, синтез нуклеїнової кислоти і метаболізм. У ґрунті переважна більшість бору переводить у важкодоступні форми, тому його також краще вносити як позакореневе підживлення.

facebook twitter

Институт питания растений

Предыдущие статьи